Tasarım Programları Eğitimleri

Teklif İsteyin:    +90.555.515.9839      info@peaktasarim.com

Çizim teknikleri, matbaa bilgisi ve sektörün en güncel bilgilerini en son versiyon programlarla öğrenmek ve eğitim içeriğindeki örnek uygulamalarla kişisel portfolio oluşturmak için Peak Tasarım Atölyesi yanınızda!

Grafik Tasarım Nedir?

Grafik Tasarım; düşüncenin görsellikle somutlaşarak bir mesajı iletmek üzere tasarlanmasıdır. Resim sanatına benzerlik göstermekle birlikte çok farklı amaçları vardır. Grafik tasarımın en önemli özelliği tasarıma bakan herkesin aynı mesajı okuyabilmesini sağlamaktır. Bu nedenle fikir, ürün bilgisi ya da bir organizasyonu herkesin anlayabileceği şekilde iletmeye yönelik görsel iletişim becerileri gerektiren bir meslektir.

Medyasoft olarak üstlendiğimiz eğitim misyonunda program bilgisi ile birlikte görsel iletişim teknikleri, görselliği güçlendirecek ışık-renk, perspektif, kompozisyon ve tipografi konularına da değinerek program araçlarını mesleğe en uygun şekilde aktarmaktayız.

Grafik dünyası geniş bir yelpazeyi kapsamaktadır. Tekstil, fotoğrafçılık, stilistlik, ambalaj tasarımı, tabela tasarımı, açık hava reklamcılığı, matbaa baskısı, serigrafi, desinatörlük, dergi- gazete mizanpaj tasarımı, vitray çizimleri gibi programları farklı amaçlarla kullanacak tasarımcı adaylarına yönelik içeriklerle sektördeki tüm ihtiyaçlara yönelik eğitimler vermekteyiz.

Kimler Grafik Tasarım Eğitimi Almalıdır?

Görsel tasarım dünyasına ilgi duyan herkesi kapsayan eğitim programımızda ayrıca gazete, dergi ve ajanslarda çalışmayı hedefleyenler, tekstil tasarım, serigrafi, sanatsal uygulamalar, ambalaj tasarım, açık hava reklamcılığı ya da tabela tasarım ile ilgilenen herkese yönelik zengin bir içeriğimiz mevcuttur.

Grafik Tasarım Eğitim Programımızda Verdiğimiz Program Eğitimleri Hangileridir?

Adobe Photoshop CC 2014: Fotoğraf düzenleme konusunda dünya standartı olarak kabul gören bu program ile fotoğraflarınızı düzenleyebilirsiniz. Renk, ışık ve perspektif ayarlarını değiştirebileceğiniz fotoğraflarınızla ihtiyaç duyduğunuz görsel düzenlemeleri yapabilirsiniz. Rötuşlama teknikleri, dekupe teknikleri ve sanatsal düzenlemeleri de içeren eğitim sonunda ihtiyaç duyduğunuz görselleri hazırlayabilir, baskıya uygun formatlarda çıkış alabilirsiniz. Programın 3d özellikleri kullanarak da yaptığınız tasarımları 3d yazıcılarla üretebilirsiniz. Programın özelliklerini otomatikleştirerek çalışma hayatınızı kolaylaştırabileceğiniz bir eğitimle zamanınızı verimli hale dönüştürebilirsiniz.

Adobe Illustrator CC 2014: Vektörel çizim konusunda bir grafikerin vazgeçilmezi Illustrator programı ile hayal edemeyeceğiniz kolaylıkla çizmeyi öğreneceksiniz. Programın zengin fırça ve boyama teknikleri ile özgün ve sanatsal yönü güçlü tasarımlar yapabilirsiniz. Geometrik formların biçimlendirilmesi ile çizim dünyasında önemli teknikleri içeren eğitim programımız sonunda özgün maskot tasarımları, logo ve kurumsal kimlik çalışmaları, afiş, ambalaj ve illustrasyon çalışmalarını hazırlayabileceksiniz.

Adobe Indesign CC 2014: Indesign mizanpaj programıdır. Dergi, gazete, katalog gibi çok sayfalı tasarımları stiller ve sayfa şablonları oluşturup kurallarla düzenleyebilirsiniz. Rutin işleri otomatikleştirerek ve programın Illustrator, Photoshop, Excel, Word gibi diğer programlarla entegre nasıl çalışılacağı da eğitim programında uygulamalı anlatılmaktadır. Baskı için gerekli ön kontrolleri düzenlemej ve işin çıkışını sağlamak için gerekli matbaa teknikleri de eğitim içerisinde öğretilmektedir.

Adobe After Effects CC 2014: Sinematik görsel efektler ve hareketli grafikler oluşturmak için kullanılan yazılımın eğitiminde video, fotoğraf, yazı ve 3D özellikleriyle reklam çalışmalarından örnek projeler yapılmaktadır. Jenerik oluşturma, yeşil oda çekimlerini düzenleme, 3D objelerle Cinema4D ve 3ds Max programlarından aktarılan görüntülerle video hazırlama konuları da eğitim içeriğimizde yer almaktadır.

Adobe Premiere CC 2014: Video prodüksiyon ve düzenleme yazılımı olan Premiere eğitiminde bir videonun montajlanması ve ses ile birleştirilerek projenin sonuçlandırılması aşamaları anlatılmaktadır. Programın After Effects ile güçlü entegrasyonu sayesinde bir projeyi istenilen formatta kaydedebilirsiniz. Ses düzenleme konusunda gelişen özellikleri de eğitim içerikleri arasında yer almaktadır.

İLETİŞİM

Aşağıdaki formu kullanarak bize ulaşabilirsiniz.

Sending

©2018 Peak Tasarım Atölyesi.

Tasarım || Yazılım || Mimari

Giriş

Forgot your details?